Elster s.r.o.

Vitajte v spoločnosti Elster, ktorá je celosvetovým lídrom na trhu a špecialistom pre meracie a regulačné zariadenia, zaradenia na meranie prietoku a riadiace zariadenia a systémy zamerané na plyn.

Elster s.r.o.

voda a plyn, Elster s.r.o., Stará Turá

Vitajte v spoločnosti Elster, ktorá je celosvetovým lídrom na trhu a špecialistom pre meracie a regulačné zariadenia, zaradenia na meranie prietoku a riadiace zariadenia a systémy zamerané na plyn.

Adresa: Námestie Dr. A. Schweitzera, 194 194/1, 916 01 Stará Turá
Telefón:+421-32-3237260

Plynový priemysel vznikol v prvej polovici 19. storočia. Pôvodne sa plyn v mestách využíval na pouličné osvetlenie. Prvá plynofikácia v Bratislave sa uskutočnila v roku 1856.

S narastajúcim využívaním plynu začalo byť nevyhnutné zaviesť meranie plynu pomocou plynomerov. Prvý plynomer, založený na vytláčaní kvapaliny, bol vynájdený Angličanom Samuelom Clenggom v roku 1815. V roku 1820 John Maclam patentoval prvý suchý plynomer a v roku 1843 Wiliam Richards skonštruoval suchý plynomer s dvoma komorami a ventilmi. Plynomery založené na tomto princípe sa používajú dodnes.

Začiatok výroby plynomerov na území Slovenska je datovaný v roku 1922, kedy bol vyrobený prvý plynomer v podniku bratov Micherovcov v Bratislave. Po skončení 2. svetovej vojny bola výroba plynomerov premiestnená do Považských strojární a v roku 1952 do Presnej mechaniky, n.p. Stará Turá. V roku 1965 bol národný podnik Presná mechanika integrovaný do priemyselného koncernu Chirana Stará Turá.

V procese privatizácie akciovej spoločnosti Chirana-Prema v roku 1992, sa výroba plynomerov odčlenila do samostatnej spoločnosti nazvanej Premagas s.r.o. O rok neskôr, v roku 1993, sa majoritným vlastníkom spoločnosti stala spoločnosť Elster AG Mess- und Regeltechnik registrovaná v Mainzi, Nemecko. Od roku 2002 je Elster výhradným vlastníkom spoločnosti. V roku 2007 sa spoločnosť Premagas s.r.o. premenovala na Elster s.r.o.

Výroba vodomerov v spoločnosti Elster s.r.o. sa začala v roku 2005 a výroba regulátorov od roku 2006. V roku 2013 sa od Elster s.r.o. odčlenil samostatný právny subjekt - Elster Water Metering s.r.o. (výrobca vodomerov).

Elster s.r.o. je členom Honeywell.

Mapa sa nemusí korektne zobraziť, vzhľadom na to, že Google zmenil podmienky využívania máp. Zobrazenie mapy nie je možné momentálne ovplyvniť.
loader image

Zadaj dopyt firme

Služba Zadaj dopyt vám ušetrí čas a pomôže vybrať najvýhodnejšiu ponuku na výrobok či službu, ktorú hladáte. Vaša žiadosť o cenovú ponuku bude rozoslaná všetkým firmám registrovaným v Katalógu firiem - poskytujúcim služby vo vami označenej kategórii činnosti a regióne.

Admin firmy

Tu môžete upraviť údaje o svojej firme alebo zadať aktuálnu reklamnú ponuku.